Contacts delim LV delim RU delim DE delim EN
Cieto putu poliuretāna segums

Slēgtu poru ciets putu poliuretāns

   Slēgtu poru ciets putu poliuretāns tiek ražots izmantojot eksotermisko reakciju starp diviem komponentiem - poliolu un izocianātu. Reakcijas nobeigumā putas sāk saistīties un sacietēt. Ar speciālu pistoli tiek uzklāta tieši uz pamatnes uzsmidzinot. Iegūtais materiāls nepārtraukti un vienmērīgi sadalās virsmā, tam nav šuvju un spraugu, kas savukārt izslēdz t.s. aukstuma tiltiņu rašanos. Uzsmidzināmais poliuretāns ir ideāls risinājums visdažādākajām virsmām un formām, jo šis materiāls pielāgojas jebkādas virsmas ģeometrijai, neveidojot spraugas. Virsmas, kuras ir noklātas ar poliuretāna putām, nodrošina efektīvu siltumizolāciju. Tā kā uzklātais polietilēna karkass ir hermētiski noslēgts, tad siltumizolācijas slāni neietekmē mitrums un siltuma atdeve ziemas laikā pie pietiekamas sienu un virsmas siltumizolācijas spēj nodrošina pozitīvu temperatūru cauruļvadu un tvertņu iekšpusē pie viszemākajām ārējā gaisa temperatūrām neveido kondensātu.

   Slēgtu poru ciets poliuretāns ir universāla izolācija, šā materiāla izmantošana aptver gandrīz visus, horizontālo, vertikālo, slīpo un apaļu plakņu ierīkošanas veidus. Tā spēj nodrošināt gan termoizolāciju, gan hidroizolāciju:

   Angāru, noliktavas, tirdzniecību centru, ražošanas un dzīvojamo ēku, dažādu metāla un betona konstrukcijas profiliem, fasādes un jumtu pārklājumiem, bēniņu, pamatņu grīdu, sienu un griestu pārklājumiem, balkonu un lodžiju griestiem, baseinu, dažādu cauruļu konstrukcijām (gāzes caurules, naftas caurules, aukstumiekārtu caurules, ūdens rezervuārus, tehnoloģiskos cauruļvadus un atloku aizbīdņus, ārējā siltumizolācija naftas produktu tvertnēm, ķīmisko vielu tvertnēm, pārtikas produktu tvertnēm, siltumizolācijas nodrošināšana ūdensvadiem, karstā ūdens padevei.

   Sistēmas izmantošanas metode ir vienāda gan iekšējai, gan ārējai izolācijai. Salīdzinājums ar tradicionālām jumtu un sienu izolācijas metodēm, Poliuretāna smidzināšanas sistēma ir efektīvāks ražošanas izmaksu ziņā un ar tikpat biezu izolācijas kārtu tam ir daudz mazāka siltumvadītspēja. Slēgto šūnu struktūras dēļ putu poliuretānam ir zema ūdens uzsūkt spēja un tas nodrošina konstrukcijas aizsardzību pret atmosfēras un temperatūras iedarbību, kas samazina enerģijas noplūdi caur aukstuma tiltiņiem.

   Materiālam ir maksimāli zema siltumvadītspēja, koeficents (λ =0,02 W/m*K) ar blīvuma diapazonu no 40 kg\m³ līdz 120 kg/m³ un zemajam izolācijas materiāla ūdens absorbcijas līmenim (0,1 kg/m³), šādi parametri nav sasniedzami, izmantojot citus izolācijas materiālus. Plānākās izolācijas kārtas dēļ, tiek ietaupītas, arī telpu platības.

Izolācija grūti pieejamās vietās – izolēšanas process ar šķidru materiālu paredz, ka jebkādas problemātiskas un grūti pieejamas vietas ir iespējams izolēt bez liekām raizēm – nav vajadzīga darbietilpīga griešana un pielāgošana. Lieliska adhēzija pie pamatnes – sistēma pielāgojas izolējamajam materiālam, kā „otrā āda”, tā ir izmantojama praktiski visās virsmās, piemēram, viļņota cementa virsma, profilēts metāls vai koka dēlis.

Pagarinās ekspluatācijas ilgums - materiāls ir ciets, izturīgs putu poliuretāns ar slēgtām šūnām, kas uzlabo jebkuru konstrukciju un pagarina tās ekspluatācijas laiku. Ātra uzklāšana - labvēlīgos apstākļos pieredzējusi brigāde vienas dienas laikā var izolēt vairāk nekā ~500 kvadrātmetrus virsmas.

Komforta līmeņa paaugstināšana – ar putu poliuretāna sistēmas izolēto ēku iedzīvotāji novēro telpas iekšējā mikroklimata uzlabošanos.

Materiāla vieglums – vieglais putu poliuretāns nerada ievērojamas papildu slodzes, tieši otrādi padara konstrukciju izturīgāku, piemēram - ēkām, sniega slodzes gadījumā.