Contacts delim LV delim RU delim DE delim EN
Minerālvate

   PAROC BLT ir akmens vate, tā ir viegla, bet ar lielu blīvumu. Tās blīvums ir lielāks (45 kg/m³) kā minerālvatēm ruļļos (10 kg/m³) tādējādi nenotiek konvekcija (gaisa plūsma) caur vati, samazinot siltuma zudumu. Akmens vate ir elpojošs materiāls, kas pasargā no sēnīšu un pelējuma rašanās vietās, kur siltumizolācija saskaras ar ēkas konstrukcijām. Akmens vate ir A1 klases izstrādājums, kas atbilst pilnībā nedegošam materiālam.

   PAROC akmens vate tiek izgatavota no vulkāniskā ieža, tādēļ tās molekulārā struktūra nosaka vairākas īpašības: PAROC akmens vate nav higroskopiska (neuzsūc mitrumu), tādēļ nenotiek papildu siltuma zudumi mitrā laikā. Minerālvate spēj pretoties mitrumam līdz 8 stundām. Akmens vate nav apstrādāta ar ķimikālijām. Akmens vate ir pirmreizēji sastrādāts akmens – vulkāniskais iezis. Beramā akmens vate pēc iestrādes sēžas tikai par 5–7%.

   Akmens vate ir izmantojama, kā siltumizolācija bēniņu pārsegumiem jaunām un esošām ēkām. Ar šo izstrādājumu ir viegli veikt siltumizolāciju grūti pieejamās vietās, veidojot nepārtrauktu siltumizolācijas slāni ar siltumvadības īpašību (λ= 0.036-0.041W/mK).

   Normas nosaka siltumizolācijas slāņa minimumu. Bēniņu pārsegumos, beramās akmens vates biezumu, ieteicams izvēlēties sākot no 200mm.