Contacts delim LV delim RU delim DE delim EN
Pretspiediens un bezspiediens

Pretspiediena hidroizolāciju parasti ierīko, ja gruntsūdens līmenis ir apmēram vienā līmenī ar pagraba grīdu un ierīkošana notiek no ūdens spiediena puses, respektīvi, no pagraba pamatu un sienu ārpuses. Pagraba sienas un pamati tiek padarīti par ūdens necaurlaidīgiem, ņemot vērā gruntsūdeņu spiedienu. Šim mērķim tiek izmantots ūdensnecarlaidīgs betons. Ja tiek izmantots parastais betons vai ķieģeļi, tos nepieciešams no abām pusēm apmest ar cementa maisījumu, kā arī aplīmēt ar hidroizolācijas ruļļmateriālu paklāju. Atkarībā no ūdens hidrostatiskā spiediena paklājs jāuzlīmē 1–6 kārtās. Lielākoties, ja gruntsūdens līmenis atrodas līdz 20 cm virs grīdas līmeņa, pietiek ar 1–2 hidroizolācijas paklāja kārtām; ja līdz 50 cm - jālīmē 3 kārtas, ja 100 cm – 4 kārtas, ja 200 cm – 5 kārtas, bet, ja vairāk par 200 cm – tad 6 kārtas. Ja gruntsūdens līmenis ir 20–80 cm augstāks par pagraba grīdas līmeni, hidroizolējošais paklājs uz pagraba grīdas jānoslogo ar hidrostatiskajam spiedienam atbilstošu betona kārtu, jo šis spiediens var būt tik liels, ka tiks sarauts hidroizolējošais paklājs un grīda pacelta uz augšu.

Lai hidroizolējošais paklājs nenoslīdētu no pagraba sienām, tā augšējo malu nostiprina ar latu. Savukārt uz hidroizolējošā paklāja uzstrādā karsta bitumena kārtiņu, ko apkaisa ar rupjām smiltīm un noveltņo, lai cementa javas izlīdzinošā kārta labāk saistītos ar hidroizolējošo paklāju. Izveidotajam hidroizolējošajam paklājam uzstrādā 3–5 cm biezu cementa javas aizsargkārtu.

Bezspiediena hidroizolāciju ierīko gadījumos, kad gruntsūdeņi atrodas zemāk par pagraba pamatu līmeni. Šāda veida izolācija parasti tiek veikta, izmantojot sakarsētu bitumena klājumu, kas kalpo kā ūdensnecaurlaidīga plēve 2-3 mm biezumā. Tā tiek klāta pagraba pamatiem un sienām no ārpuses.